Łagodna droga przez las, cisza, spokój i odpoczynek od miasta. Nasza kolejna propozycja na jesienny spacer to Dolina Aleksandrowicka.
 
Dolina leży w miejscowości Aleksandrowice niecałe 20 km od Krakowa. Bez większych problemów odnajdujemy tutaj duży parking, przy którym są wiaty, ławeczki i widoczne z daleka tablice edukacyjne przedstawiające leśną florę i faunę.

Przez dolinę prowadzi okrężny szlak o długości ponad 2 km, a jego początek znajduje się naprzeciwko boiska sportowego tuż przy głazie z napisem Dolina Aleksandrowicka. Kierując się znakami idziemy leśną ścieżką pod górę, by po chwili stać już na szczycie skały o wymownej nazwie Krzywy Sąd. Skała została nazwana tak przez okolicznych mieszkańców po niesprawiedliwym sądzie wykonanym tutaj na giermku. Legenda głosi, że nieszczęśnik został strącony z jej wierzchołka.

Dalsza droga prowadzi przez las, już bez większych wzniesień. Co
jakiś czas napotykamy na ławeczki i tablice informacyjne. W końcu docieramy do stawu, gdzie robimy krótki odpoczynek. Obserwujemy kaczki i podziwiamy skałę Krzywy Sąd z nieco innej perspektywy. Od stawu szybko docieramy do punktu wyjścia, to tylko kilkaset metrów.


Praktyczne informacje:
- trasa nie nadaje się na podróż z wózkiem,
- przy dolinie duży bezpłatny parking.


#Wyjdźże z dzieckiem #okolice Krakowa z dzieckiem #Dolina Aleksandrowicka