- Donald Trump został wybrany na prezydenta USA. Republikanie zachowali kontrolę nad Kongresem: zarówno w senacie, jak i w izbie niższej. Większość gubernatorów to republikanie. Prawica politycznie kontroluje Amerykę. Jak to się stało i co z tego wynika – zastanawia się Marek Jan Chodakiewicz w artykule „Wejście Trumpa”.
- Nie mówię, że z Trumpem będzie łatwo – zauważa Matthew Tyrmand w rozmowie z Marcinem Makowskim.
- Salon jest przerażony zwycięstwem Donalda Trumpa. Upadł bastion, który wydawał mu się nienaruszalny. Lewicowo-liberalny establishment boi się efektu domina na światową skalę – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Gdy elitom niebo spada na głowy”.
- Amerykanie wybrali witalizm i proste wartości przeciw zdemoralizowanej oligarchii demokratów. Woleli ryzyko od zgniłej polityki – przekonuje Piotr Semka w artykule „Koniec wszechwładzy pokolenia 1968”.
Ponadto w „Do Rzeczy”:
– Jednolity podatek nie jest przesądzony – mówi premier Beata Szydło. W mocnym wywiadzie Pawła Lisickiego i Kamili Baranowskiej szefowa rządu zapewnia, że nie będzie zmian kosztem przedsiębiorców.
– Partia dla elit zaczynała, zbierając w kampanii pieniądze od znanych osób. Dzisiaj ogłasza apel do sympatyków i prosi o przekazywanie wpłat choćby w wysokości 10 zł – zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Mistrzowie bankructwa”.
– Jego śmierć była końcem pewnej epoki, powodem do głębokiej żałoby dla jednych i radości dla innych. Niespełna dekadę po śmierci Franciszka Józefa, cesarza Austro-Węgier, zaczęła rodzić się legenda jego epoki – pisze Piotr Semka w tekście „Wiedeń 1916: śmierć kosi ostatni kłos”.
– Milion aut elektrycznych w dekadę. Chociaż wicepremier Mateusz Morawiecki ogłasza prawdziwą motoryzacyjną rewolucję, to szybciej w Polsce doczekamy się tysięcy e-autobusów niż samochodów na prąd – zauważa Edyta Hołdyńska w artykule „Kręta droga przed e-autami”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również relacja z wielkiej gali „Strażnik Pamięci 2016”, Waldemar Łysiak o religii holokaustu, a także Joanna Bojańczyk o „pięknie do używania”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 14 listopada 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (//www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (//www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w nowej aplikacji odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.dorzeczy)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/us/app/do-rzeczy/id1096077652?mt=8).
„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.
„Do Rzeczy”: jaka będzie Ameryka Trumpa – piszą Ziemkiewicz, Semka, Tyrmand, Chodakiewicz
Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy