Nowym trendem w biznesie jest uruchamianie poradników video dla klientów. To krótkie filmiki, w których zawarto odpowiedzi na najważniejsze pytania i problemy jakie mogą pojawić się w czasie realizacji usługi. Dlaczego warto z nich korzystać? Po co je tworzyć?

Szybka pomoc

Poradniki video to pomoc, z której klient może skorzystać właściwie sam. To trochę jak FAQ, ale w formie filmu, który jest bardziej przystępny dla odbiorców. Przykładem firmy, która zdecydowała się na wdrożenie wideo poradników jest proassist.pl. Dzięki ich filmom klient może w dowolnej dla siebie chwili dowiedzieć się jak wygląda zarządzanie kalendarzem z pomocą profesjonalnego asystenta. Jeśli klient ma problem ze zmianą hasła to dużo lepszym rozwiązaniem jest pokazanie mu tej czynności w praktyce, niż pisanie o niej czy opowiadania przez telefon. Dzięki filmom, na pewno da sobie radę z samodzielnym działaniem.

Wizerunek marki

Poradniki video pomagają też kreować wizerunek marki. Skąd klient mógłby wiedzieć, w czym może pomóc mu asystent prowadzący kalendarz, jeśli nikt mu tego nie wyjaśni? Filmy są najprostszą metodą na pokazanie skuteczności i sensu oferowanej usługi. Tym bardziej, że marki prowadzące wiele działań marketingowych, w tym tez poradników postrzegane są jako firmy eksperckie.