Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce organizuje niezwykły konkurs, aby przywołać ciepłe, świąteczne wspomnienia i jednocześnie pomóc dzieciom, z których wiele nigdy jeszcze nie przeżyło Bożego Narodzenia w bezpiecznej, rodzinnej atmosferze. W nagłośnienie konkursu zaangażowali się popularni, polscy aktorzy.

„Chcecie pomóc dzieciakom na Święta, a jednocześnie dostać fajny prezent? Opublikujcie swoje świąteczne zdjęcie z #ŚwiętaSOS!
My właśnie to robimy wspólnie z #JolantaFraszyńska #CezaryPazura#MichałŻebrowski przed spektaklem Bóg mordu w #Teatr6pietro

Zdjęcie z największą liczbą polubień wygra i ukaże się w gazecie "Nasze Miasto" 22 grudnia.
Szczegóły na https://wioskisos.org/regulamin-swietasos/ -  napisała na swoim funpage’u Anna Dereszowska, ambasadorka SOS Wiosek Dziecięcych. Uczestnicy konkursu publikują na Facebooku swoje ulubione, świąteczne zdjęcia z  #ŚwiętaSOS oraz przekazują dowolną darowiznę na stronie www.dziecisos.org

Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas w zastępczych Rodzinach SOS, do których dołączyły nowe dzieci. Wiele z nich po raz pierwszy ma szanse przeżyć prawdziwe święta w dobrej, spokojnej atmosferze, tak jak 10 - letnia Ewa, która zanim trafiła do rodziny SOS wiele wycierpiała, podobnie jak inni podopieczni organizacji. „Święta zawsze były dla Ewy i jej braci trudne, bo wtedy rodzicie najbardziej się kłócili. Ich kłótnie zwykle kończyły się szarpaniną i biciem. Później rodzicie zamykali się w kuchni na długie godziny, topiąc w alkoholu bezradność i poczucie winy. Ewa starała się wtedy uspokoić młodsze rodzeństwo i po cichu marzyła o prawdziwych świętach. W oknach sąsiadów widziała wesołe, choinkowe lampki, a w reklamach rodziny zasiadały przy świątecznym stole. Wszyscy uśmiechnięci i elegancko ubrani. W jej domu zawsze było zimno, więc z braćmi zakładali na siebie prawie wszystkie ubrania i okrywali się starym kocem. Dzieci były niedożywione, zaniedbane i bite, dlatego sąd skierował je do rodziny SOS”. -  mówi Agnieszka, mama SOS, która od trzech miesięcy opiekuje się Ewą i jej braćmi.
Niestety wielu podopiecznym SOS Wiosek Dziecięcych zasiadanie przy wigilijnym stole i wspólna biesiada kojarzą się bardzo źle. To rodzice SOS, muszą odczarować te wspomnienia, odbudować w dzieciach zaufanie do świata dorosłych i nauczyć rodzinnego świętowania.

Wracając myślami do pięknych świątecznych chwil ze swoimi rodzinami i biorąc udział w konkursie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, wszyscy mogą im w tym pomóc. Czasu na wyszukanie lub zrobienie świątecznego zdjęcia nie zostało zbyt wiele, gdyż finał akcji jest już 22 grudnia br. Można także wejść na stronę www.dziecisos.org i wpłacić darowiznę, którą organizacja przekaże na przygotowanie rodzinnych Świąt dla dzieci.