Słowo „dentysta” wywołuje u Ciebie nieprzyjemne skojarzenia? Na samą myśl o wiertłach, borowaniu czy leczeniu kanałowym masz gęsią skórkę? W takim razie z pewnością ucieszysz się z tego, że w Poznaniu zostało właśnie otwarte centrum stomatologiczne, w którym nawet znieczulenie nie boli. Jak to możliwe?

Doskonale wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wciąż jednak wielu z nas odkłada wizyty u dentysty na później albo liczy, że samo przejdzie. – Zrażeni przed latami pacjenci często nie wiedzą, że najnowsze zdobycze technologiczne zapewniają dużo bardziej komfortowe doświadczenia podczas wizyty u stomatologa – mówi dr Sławomir Paluch z nowo otwartego Centrum Stomatologicznego DentaCare w Poznaniu, które specjalizuje się w bezbolesnym leczeniu.

W nowoczesnych gabinetach poznańskiego DentaCare można skorzystać m.in. ze znieczulenia z wykorzystaniem gazu rozweselającego, który działa rozluźniająco i wprowadza w dobry nastrój przed zabiegiem, innowacyjnego bezbolesnego znieczulenia miejscowego, a nawet leczenia bezwiertłowego. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że lęk przed dentystą może być problematyczny i dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego w naszym Centrum organizujemy tak zwane wizyty readaptacyjne, podczas których personel w przystępny sposób rozwiewa wszelkie wątpliwości zarówno małych, jak i dużych pacjentów, odpowiada na pytania i radzi, jak dbać o higienę jamy ustnej na co dzień, by skuteczniej chronić swoje zęby przed ubytkami. Warto umówić się na takie spotkanie zanim zajdzie potrzeba jakiejkolwiek ingerencji, by „oswoić się” z miejscem i lekarzem – zachęca dr Sławomir Paluch.

W trosce o to, żeby gabinety dentystyczne kojarzyły się poznaniakom jak najbardziej pozytywnie, DentaCare realizuje też szereg innych przedsięwzięć. W dniu otwarcia przygotowało specjalną akcję, na której poznaniacy skorzystali podwójnie. Każdy, kto 14 listopada odwiedził te gabinety i zrobił sobie zdjęcie z zabawnymi stomatologicznymi gadżetami w dostępnej tam fotobudce, otrzymał bon na bezpłatny profilaktyczny przegląd i upominki od Colgate. Dodatkowo, dzięki zaangażowaniu w akcję i dużej liczbie zdjęć wykonanych przez mieszkańców Poznania, DentaCare obejmie stomatologiczną opieką zachowawczą wszystkich podopiecznych z „Naszego Domu nr 3” w Poznaniu.