Na Czupel - najwyższy szczyt Beskidu Małego wyruszamy z Przełęczy Przegibek. Prowadzący stąd szlak nie jest ani zbyt długi, ani zbyt  wymagający.


TRASA:
Przełęcz Przegibek w Beskidzie Małym - Schronisko PTTK na Magurce - Czupel - Schronisko PTTK na Magurce - Przełęcz Przegibek w Beskidzie Małym

Startujmy jak zwykle z Krakowa, kiedy docieramy na parking na Przełęczy Przegibek dookoła widzimy tylko gęstą mgłę, a jak się później okazuje - na szlaku nie ma żywego ducha. Przechodzimy na drugą stronę ulicy i podążamy za niebieskimi oznaczeniami, początkowo kamienista ścieżka pnie się ostro do góry. Podejście nie jest jednak zbyt długie, a po chwili droga się wypłaszcza i takim oto lekkim i przyjemnym traktem podążamy aż do schroniska na Magurce Wilkowickiej.

W schronisku tradycyjnie już przybijamy pieczątki, robimy krótki odpoczynek i wyruszamy dalej. Wędrujemy szeroką ścieżką, by po około 40 minutach zdobyć nasz 6 już szczyt zaliczany do Korony Gór Polski. W drodze powrotnej obieramy ten sam szlak.

Zarówno szlak prowadzący do schroniska jak i dalej na szczyt Czupla są mocno zalesione, nie spodziewajcie się więc pięknych widoków, wszystko zasłaniają drzewa.

Praktyczne informacje:
- na Przełęczy Przegibek znajduje się obszerny, bezpłatny parking,
- przy parkingu mieści się bar "Gawra", można tu coś przekąsić i przybić pieczątkę,
- trasa nie jest zbyt wymagająca, a jej przejście w obie strony zajeło nam ok. 3 godzin.


#Wyjdźże z dzieckiem #Góry z dzieckiem #Czupel