Już jutro gimnazjaliści ponownie staną w szranki w konkursie chemicznym organizowanym przez włocławskie III Liceum im. Marii Konopnickiej przy wsparciu finansowym ANWIL-u.

ANWIL angażuje się w popularyzację nauki chemii na wszystkich poziomach kształcenia. Dlatego także w tym roku zaangażował się na rzecz konkursu, skierowanego do uczniów gimnazjów z Włocławka i okolic zainteresowanych naukami ścisłymi. Spółka ufundowała nagrody dla zwycięzców, a członek jej zarządu Jarosław Ptaszyński zasiada obok nauczycieli chemii z LMK - Agaty Wiśniewskiej oraz Stefana Siedleckiego - w jury.

Konkurs chemiczny organizowany przez włocławskie III LMK składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Jutro gimnazjaliści będą musieli stawić czoła pytaniom testowym oraz zadaniom otwartym, obejmującym cały program nauczania chemii w gimnazjum.

Na podstawie wyników tej części zostanie wyłonionych 15 uczestników, którzy wezmą udział w etapie praktycznym, zaplanowanym na pierwszego kwietnia. W jego trakcie uczniowie - w oparciu o podane instrukcje - wykonają proste doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej, dokonując opisu i podania wniosków z przeprowadzonych eksperymentów.

O zwycięstwie zadecyduje łączny wynik uzyskany przez gimnazjalistów w obu etapach.

Wszystkim uczestnikom konkursu chemicznego życzymy powodzenia i dedykujemy słowa Marii Skłodowskiej – Curie: „W życiu niczego nie należy się bać. Trzeba to tylko zrozumieć”.