Przepiękny dworek będący niegdyś własnością Ignacego Jana Paderewskiego oraz okalający go malowniczy park, to pomysł na rodzinną wycieczkę i przybliżenie życiorysu kompozytora.


GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek: nieczynne
wtorek-piątek: 9.00-15.00
sobota,niedziela:12.00-18.00
Ze względu na imprezy organizowane przez Dworek w wybrane dni może być on niedostępny dla zwiedzających, aktualne informacje są udostępniane na stronie centrum.

CENNIK BILETÓW:
normalny - 8 zł
ulgowy - 6 zł
Bilety do nabycia w Domu Pracy Twórczej.


Centrum Paderewskiego mieści się w Kąsnej Dolnej niedaleko Ciężkowic. Z Krakowa to około 2 godziny jazdy samochodem. Na Centrum Paderewskiego składa się:

Dwór Mistrza
Zaaranżowany w taki sposób aby przypominał wystrój z czasów gdy mieszkał tu słynny kompozytor. Znajdziemy tu pamiątki po Mistrzu, w tym najcenniejszy eksponat: oryginalny fortepian na którym grał i komponował przebywając w Kąśnej Dolnej.

Sala Koncertowa Stodoła
Stodoła z pierwszej połowy XX wieku zaaranżowana na salę koncertową. Podobno jest tu świetna akustyka, a całość została zmodernizowana dzięki czemu teraz mogą się tu odbywać wysokiej klasy koncerty. Na stronie Centrum znajdziemy aktualny repertuar.

Park Paderewskiego
Przepiękny Park okalający dworek, możemy pospacerować licznymi alejkami czy pooglądać ptaki bytujące na tutejszym stawie. Na terenie parku znajduje się też niewielki plac zabaw i siłownia.

Dom Pracy Twórczej i Kawiarnia Maestro
Miejsce zostało stworzone z myślą o artystach, którzy mogą tu tworzyć i szlifować swój talent. Dom Pracy twórczej to jednak miejsce nie tylko dla artystów, każdy może tu wynająć pokój z widokiem na park. Kawiarnia Maestro mieści się w tym samym budynku i można się tu napić dobrej kawy w naprawdę przystępnej cenie.


Po zwiedzaniu Centrum i dłuższym odpoczynku w parku pojechaliśmy jeszcze do pobliskich Ciężkowic. Na rynku w Ciężkowicach znajduje się pomnik upamiętniający słynnego kompozytora. Nieco dalej przy Zespole Szkół im.I.J.Paderewskiego możemy podziwiać okazały mural 3D przedstawiający Mistrza Paderewskiego. Oba miejsca warte są polecenia.#Wyjdźże z dzieckiem #Centrum Paderewskiego #Ciężkowice