Każdy specjalista, który przygotowuje indywidualne plany dla swoich podopiecznych wie, jak dużo czasu to zajmuje. Niezbędną pomocą w pracy trenerów personalnych i dietetyków są specjalne narzędzia, mające pomóc w organizacji ich pracy.

Obserwując pracę większości trenerów personalnych czy dietetyków można stwierdzić, że to osoby z pasją i dużą wiedzą zawodową. Ci, którzy decydują się na opiekę nad zdrowiem i samopoczuciem klientów wiedzą, że ich zawód związany jest z wysoką odpowiedzialnością i dużym zaangażowaniem.Nie bez powodu mówi się o indywidualnych planach treningowych czy żywieniowych. Indywidualność planów opiera się na różnorodności potrzeb i oczekiwań podopiecznych. Każdy z klientów ma inną budowę ciała, sprawność fizyczną oraz cel, jaki chce osiągnąć. Układając indywidualny plan treningowy musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: staż treningowy klienta, obecny poziom wytrenowania, czas, jakim dysponuje klient, ewentualne przeciwskazania i wiele innych. Zazwyczaj trener personalny omawia założenia indywidualnego planu treningowego na pierwszej konsultacji z podopiecznym. To samo dotyczy dietetyka, którego zadaniem jest dopasowanie zbilansowanej diety dla klienta.
Dostosowanie planów jest bardzo ważne, ponieważ to dobrze skonstruowany plan treningowy i dostosowana do niego dieta są gwarancją sukcesu. Na rynku istnieją narzędzia, które pozwalają na zsynchronizowanie wszystkich działań specjalistów i jednoczesną oszczędność czasu. Jednym z nich jest Bodymanager. To aplikacja umożliwiająca jednopłaszczyznowe działanie trenerów, dietetyków oraz fizjoterapeutów.
Podczas układania planu treningowego pozwala wykorzystać gotowe plany żywieniowe, o które trener może wzbogacić swoją usługę. Ułatwia także komunikację z pacjentem i pracę z innymi specjalistami na tej samej platformie. W Bodymanager każdy z wymienionych specjalistów znajdzie funkcje, które rozszerzą jego profil działalności oraz przełożą się na zwiększenie atrakcyjności usług, a co z tym się wiąże, również większą liczbę klientów.

Bodymanager to interesująca odpowiedź na potrzeby specjalistów, którzy dążą do jak najlepszego efektu swojej pracy. Indywidualny plan, a więc odpowiednio ułożony zestaw ćwiczeń i program dietetyczny oraz dobrze dobrany rodzaj aktywności fizycznej, są w stanie zdziałać cuda. W oparciu o funkcjonalność Bodymanagera każdy specjalista jest w stanie sprostać oczekiwaniom podopiecznych oraz zmniejszyć czas swojej pracy o połowę.