Podczas 7. edycji Samsung Irena Women’s Run Polki kolejny raz pokazały, że kochają aktywność fizyczną. Na starcie ustawiło się blisko 1200 kobiet gotowych pokonać pięciokilometrową trasę wiodącą przez warszawską Agrykolę. Biegaczki swoim udziałem w biegu wsparły również walkę z cukrzycą.

Samsung Irena Women’s Run to bieg promujący zdrowy i aktywny tryb życia, a także równość w sporcie. Celem tegorocznej edycji było zwiększenie świadomości kobiet w zakresie profilaktyki cukrzycy, dlatego organizatorzy przekazali darowiznę w wysokości 7000 zł na wspieranie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
W biegu wystartowało blisko 1200 biegaczek w różnym wieku – wszystkie z nich zaprezentowały wysoki poziom kondycji fizycznej, kończąc bieg z bardzo dobrymi czasami. Zwyciężyła Ewa Jagielska z rekordowym czasem 0:17:20, na drugim miejscu uplasowała się Dominika Stelmach z czasem 0:17:38, zaś na trzecim Ewa Jacniak z czasem 0:19:13. Organizatorzy imprezy podkreślają jednak, że w tym biegu zwyciężczyniami są wszystkie startujące w nim kobiety, dlatego każda uczestniczka otrzymała nagrodę w postaci pamiątkowego medalu. Przez całą imprezę uczestniczki wspierała honorowa patronka Samsung Irena Women’s Run – Irena Szewińska, wielokrotna medalistka olimpijska i jedna z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki.
W tym roku szczególną atrakcją Samsung Irena Women’s Run były biegi dla dzieci, które za przykładem swoich aktywnych mam, mogły spróbować sił na dystansach od  130 do 1500 metrów. Najmłodsze pociechy chętnie brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez profesjonalnych opiekunów oraz trenerów. Wśród licznych niespodzianek przygotowanych przez firmę Samsung nie mogło zabraknąć technologicznej strefy „Mistrzów Kodowania”, gdzie dzieci, używając przydatnych i edukacyjnych aplikacji, mogły rozwinąć umiejętności programowania i logicznego myślenia. Dzięki tym atrakcjom bieg stał się prawdziwie rodzinnym wydarzeniem.

Samsung Irena Women’s Run co roku przyciąga aktywne kobiety, które chcą pokazać jak ważny dla nich i ich rodzin jest zdrowy tryb życia. Kolejna edycja tego najbardziej kobiecego biegu w Polsce już za rok!