W sobotę 15 października Familijne Centrum Medyczne Fundacji „Pomóż Im” organizuje specjalny dzień otwarty. Podczas akcji każdy – zarówno dorośli jak i dzieci – będzie mógł poddać się specjalistycznej konsultacji fizjoterapeutycznej zupełnie za darmo. Wystarczy się zarejestrować.

Przed wakacjami FCMed przeprowadził badania niemal pół tysiąca uczniów białostockich podstawówek. W efekcie okazało się, że blisko 70 procent spośród nich cierpi na mniej lub bardziej poważne wady postawy. Wyniki badań skłoniły Fundację prowadzącą Familijne Centrum Medyczne do zorganizowania dnia otwartego specjalnie z myślą o tym powszechnym problemie.
- W celu przeprowadzenia dodatkowej diagnostyki do Familijnego Centrum Medycznego zgłosiło się zaledwie 17 spośród 489 przebadanych uczniów. To też wyraźnie pokazuje jak wiele pracy należy wykonać w zakresie budowy odpowiedniego poziomu świadomości wśród rodziców na ten temat. Nie bez znaczenia jest zarazem konieczność umożliwienia łatwiejszego dostępu do diagnostyki w celu wczesnego wykrycia wad - podkreśla Agnieszka Stepanczuk, kierująca Ośrodkiem rehabilitacji im. Sue Ryder w FCMed.. Jednak na bezpłatne konsultacje może zgłosić się każdy – nie tylko uczniowie. Specjaliści z FCMed czekają na wszystkich, bo problemy z kręgosłupem w nie mniejszym stopniu dotyczą również dorosłych.
Warunkiem wzięcia udziału w darmowych badaniach jest wcześniejsza rejestracja, dzwoniąc pod numery: 85 67 77 022 lub tel.kom.: 663 129 009. Wizyty odbędą się w godzinach od 8.00 do 12.00 dlatego z uwagi na ograniczoną ilość miejsc nie warto przy tym zwlekać i umówić się odpowiednio wcześniej.

Dzień otwarty w ramach akcji „Trzymaj się prosto!” - sobota 15 października,  w godzinach od 8.00 do 12.00. Familijne Centrum Medyczne Fundacji „Pomóż Im”, Białystok, ulica Ciołkowskiego 88J.