Skuteczna ochrona przed hałasem i jednocześnie swoboda prowadzenia rozmów, to dwa czynniki, które zapewniają efektywną i bezpieczną pracę żołnierzy. Jak spełnić te wymagania? Rozwiązanie znalazła firma 3M, tworząc wkładki taktyczne TEP-100. Produkt został właśnie zaprezentowany podczas jednej z najważniejszych imprez branży militarnej - Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

3M Poland wie, jak wymagająca i niebezpieczna jest służba żołnierzy. Nowy produkt marki udowadnia, że kompromis pomiędzy skuteczną ochroną przed hałasem, wygodą użytkowania i efektywnością komunikacji nie jest konieczny.
 - Branża militarna dąży obecnie do tego, by efektywność żołnierzy zwiększać poprzez zapewnienie im dobrej świadomości sytuacyjnej oraz możliwości komunikacji z drużyną. Jednocześnie musimy pamiętać, jak ważna jest ochrona przed szkodliwym hałasem – zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i na polu walki. Korzystając z wykładek TEP-100, użytkownik zapewnia sobie zarówno większe bezpieczeństwo, jak i wydajność pracy. – Wojciech Mazij, Business Development Manager 3M Personal Safety Division.

Wkładki TEP-100 mają niewielki rozmiar i są bardzo lekkie. Zasilane są z akumulatorków wielokrotnego ładowania. Produkt został stworzony z myślą o działaniach taktycznych, jednak może być z powodzeniem wykorzystywany również w pracach inżynieryjnych i konserwacyjnych.
Udział w kieleckich targach jest już na stałe wpisany w kalendarz 3M. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła ponad 600 firm z 30 krajów świata. Wydarzenie przebiegało pod patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.