Produkty audio HiFi amerykańskiej firmy Audioengine powalczą o polskich melomanów – wyłącznym dystrybutorem urządzeń tej marki na naszym rynku została holenderska firma IBDl BV. Za bezpośrednie działania będzie odpowiedzialny lokalny oddział, który swą siedzibę ulokował we Wrocławiu. Dla klientów została już uruchomiona produktowa witryna internetowa dostępna w języku polskim pod adresem audioengine.pl.

Audioengine to marka wywodząca się z rynku amerykańskiego, oferująca swoje produkty na rodzimym rynku oraz w 27 innych krajach. Portfolio producenta składa się z uznanych systemów głośnikowych, przetworników analogowo-cyfrowych, wzmacniaczy słuchawkowych oraz bezprzewodowych rozwiązań audio. Audioengine kieruje swą ofertę do wymagających entuzjastów sprzętu audio, oczekujących wysokiej klasy brzmienia i zainteresowanych najnowszymi zdobyczami techniki. Dla tego typu użytkowników producent przygotował m.in. wydajne rozwiązania umożliwiające integrację sprzętu mobilnego i komputerowego z systemami muzycznymi. Wszystkie urządzenia są w całości projektowane przez inżynierów Audioengine, a elementy o najistotniejszym znaczeniu dla jakości oraz wzornictwa są wykonywane i ręcznie wykańczane w zakładach firmy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wśród najciekawszych rozwiązań z oferty Audioengine wymienić należy głośniki aktywne HD6 – flagowy model marki, zaprojektowany nieco w stylu retro, integrujący wysokiej klasy wzmacniacz, dedykowane przetworniki średnio-nisko tonowe i wysokotonowe, łączność Bluetooth ze standardem aptX oraz przetwornik DAC. W portfolio produktów znajdują się także niewielkich wymiarów, aktywne stereofoniczne głośniki Audioengine A2+ o zaskakująco pełnym i mocnym brzmieniu, które można śmiało porównywać do dużo większych konstrukcji. Producent podkreśla, że w swoich produktach nie stosuje żadnych polepszaczy czy układów elektronicznie modyfikujących brzmienie. Doskonałe efekty uzyskuje przez staranne projektowanie obudów oraz dobór odpowiednich materiałów i komponentów, a także dzięki przetwornikom akustycznym własnej konstrukcji.

Godne uwagi są działające bezprzewodowo cyfrowe adaptery audio z wbudowanymi przetwornikami analogowo-cyfrowymi. Pozwalają bezstratne przesyłać dźwięk w jakości 24bit/96kHz. Oferowane rozwiązania bezprzewodowe w połączeniu z aktywnymi głośnikami pozwalają na łatwą rozbudowę każdego systemu muzycznego, organizację dodatkowych stref w pomieszczeniach, w których nie przewidziano specjalnego okablowania, jak i łatwe łączenie nowych źródeł dźwięku z istniejącymi systemami.

Audioengine przykłada dużą wagę do wzornictwa, używanych materiałów oraz troski o środowisko na każdym etapie produkcji. Obudowy wybranych modeli głośników, wykonane ze specjalnie obrabianego i ręcznie wykańczanego drewna bambusowego, stanowią unikat na skalę światową i przyciągają uwagę nie tylko jakością wydobywającego się z nich dźwięku.

Dystrybutor zapowiada dynamiczną rozbudowę sieci sprzedaży w Polsce, atrakcyjne ceny produktów, wsparcie techniczne i gwarancyjne. Do tej pory marka Audioengine nie posiadała autoryzowanego dystrybutora na naszym rynku.

Producent wraz z serwisem Tidal przygotował też specjalną promocję dla wszystkich nabywców urządzeń. Każdy zakup głośników, przetworników czy adapterów bezprzewodowych upoważnia od otrzymania kodu zapewniającego darmowy, trzymiesięczny dostęp do serwisu Tidal i muzyki wysokiej rozdzielczości, którą można odtwarzać na komputerach i urządzeniach mobilnych.

O firmie IBDL

IBDL BV reprezentuje wyselekcjonowane marki urządzeń elektronicznych i prowadzi ich wyłączną dystrybucję na terenie Unii Europejskiej. Siedziba firmy i główny magazyn znajduje się w Rotterdamie. Firma posiada dodatkowo trzy oddziały, w tym jedno w Polsce, dzięki czemu lokalni klienci mają ułatwiony dostęp do wsparcia technicznego i serwisu. W swojej działalności IBDL koncentruje się na dystrybucji sprzętu do sieci sklepów detalicznych i internetowych. Oferowane marki traktowane są jak własne produkty, a komplet świadczonych usług obejmuje import, logistykę, sprzedaż, marketing, dystrybucję, merchandising, serwis oraz wsparcie.

W ofercie firmy, poza sprzętem HiFi marki Audioengine, znajdują się sieciowe odtwarzacze multimedialne marek DuneHD, Mede8er, PopcornHour, Cood-e, czytniki e-booków PocketBook oraz miniaturowe komputery NEXXT-PC i PINE A64.