Pellet jest odnawialnym źródłem energii, przy spalaniu którego uwalniana jest symboliczna ilość dwutlenku węgla. Poza tym jest czysty, łatwy do magazynowania, a ogrzewanie nim proste w obsłudze. Piece C.O., do spalania pelletu, w 4 kolorach, zastąpić mogą, jako dekorację pomieszczenia, tradycyjny kominek.

Ogrzewanie pelletem.
Pellet jest jednym z odnawialnych źródeł energii, gdyż powstaje z trocin, ścinek i wiór, czyli produktów ubocznych obróbki drewna. Ten wysuszony i rozdrobniony materiał, jest podgrzewany, w wyniku czego składnik drewna, jakim jest lignina, wykazuje właściwości kleju. Gorąca masa cząsteczek ligniny i celulozy jest następnie granulowana, tak, aby uzyskać ostatecznie postać małych granulek.

Jedynym skutkiem spalania tego drzewnego granulatu są śladowe ilości popiołu (ok. 5kg na tonę spalonej biomasy) i minimalne ilości dwutlenku węgla, który wykorzystywany jest przez rośliny do produkcji tlenu. Zaletą jest również czystość w piecu i wokół pieca, ze względu na bardzo małą ilość pyłu ze spalania. Ten produkt grzewczy sprzedawany jest w 10kg lub 20 kg workach, dzięki czemu może być łatwo transportowany i przechowywany.

Piec C.O. na pellet.
Atlantic Polska wprowadził do oferty, w te wakacje, automatyczny piec C.O. Nuance, z zamkniętym obiegiem spalania granulatu drzewnego, o średnicy 6 mm. Dostępny jest w wersji:
- 6 kW, która przeznaczona jest do domu o powierzchni 100 metrów kw.
- 9 kW na 150 metrów kw.
To urządzenie klasy energetycznej A, które podczas pracy pobiera 110 W mocy. Do wykonania jego obudowy, wykorzystano stal wysokogatunkową RST 235. Ma wysokość 123,8 cm, szerokość 56,1 cm, głębokość 50,5 cm, a waży 110 kg. W przypadku wersji 6 kW jego cena wynosi 16 605 zł, natomiast  9 kW - 17 220 zł.

Kocioł zawiera podajnik na pellet o pojemności 20 kg, który wystarcza na 42 godziny ciągłej pracy, co świadczy o bardzo wysokiej sprawności, na poziome 94%. W przypadku wersji 6 kW maksymalne zużycie granulatu wynosi 1,35 kg/h, a wersji 9 kW są to 2 kg/h.

Nuance wyposażono w prosty programator, który gwarantuje ekonomiczną i wydają pracę. Steruje się nim za pomocą elektronicznego wyświetlacza dotykowego, wybierając jeden z 3 zakresów temperatur pracy. Piec posiada automatyczny system samozapłonu, tryb serwisowy z systemem alarmów świetlnych i dźwiękowych, a także blokadę ustawień termostatu np. przed dziećmi.

Alternatywa dla kominka.
Nuance może być zainstalowany w salonie, gdzie będzie pełnił funkcję kominka, gdyż:
1. Nie brudzi pomieszczenia
2. Dostarcza bezpośrednio komfort cieplny
3. Widoczny płomień pomaga wytworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę
4. Dostępny jest w kolorze grafitowym, mokka, ciemno szarym i bordowym, dzięki czemu wkomponuje się w dowolne pomieszczenie.

W prostej bryle tego kotła zamknięto więc nie tylko komfort, ale również piękno.