Już w najbliższą niedzielę, 11 września, spod Galerii Katowickiej, z Placu Szewczyka, wystartuje bieg 15tka. Po raz kolejny 15-kilometrową trasę biegu wyznaczono wzdłuż drogi pokonywanej przez kultową linię tramwajową nr 15 łączącą Katowice i Sosnowiec. To kolejna sportowa impreza, której partnerem jest Galeria Katowicka.

15tka to wyjątkowy bieg uliczny, ściśle związany z linią tramwajową numer 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Bieg wpisuje się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Meta usytuowana będzie pod Halą Widowiskowo-Sportową przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Biegacze wystartują spod Galerii Katowickiej, miną Katowicki Rynek, Zajezdnię Tramwajową Zawodzie, Katowickie Wodociągi, Stawiki w Sosnowcu, Dworzec Kolejowy Sosnowiec oraz Pałac i Park Dietla. Wszyscy , którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut zostaną nagrodzenie pamiątkowymi medalami.

Poza klasyfikacją Generalną kobiet i mężczyzn, regulamin przewiduje 4 kategorie wiekowe dla pań i 5 dla panów. Trzy najlepsze osoby we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podobnie jak rok temu Miasta Sosnowiec i Katowice nagrodzą swoich najlepszych mieszkańców. Biuro Zawodów będzie czekać na biegaczy 10 i 11 września na Placu Szewczyka w Katowicach.
Aby wziąć udział w biegu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej biegu (//www.biegpietnastka.pl/ ) lub w dniu imprezy zgłosić się do salonu 4Faces w Galerii Katowickiej.
- Jako galeria zlokalizowana w ścisłym centrum stolicy Górnego Śląska chętnie angażujemy się w inicjatywy mające na celu integrację lokalnej społeczności. 15tka to kultowe już wydarzenie, które - mimo krótkiej historii - przyciąga mieszkańców Katowic, Sosnowca i okolic - mówi Dawid Prymas, Dyrektor Marketingu i PR Galerii Katowickiej. To również wydarzenie, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i postaw prozdrowotnych, w które chętnie angażujemy się zarówno my, jak i nasi najemcy - dodaje.

Organizatorem 15tki jest firma M Event. Partnerami sportowej rywalizacji są Tramwaje Śląskie, KZK GOP, Urząd Miasta Katowice, Urząd Miasta Sosnowiec oraz Galeria Katowicka.