Jak znaleźć pracę szybko i skutecznie? Gdzie jej szukać? Jakie metody poszukiwania pracy są najskuteczniejsze? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć na stronie internetowej Centrum Informacyjnego Służb Zatrudnienia!

Zielona Linia Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia rozpoczęła w sierpniu kampanię promującą metody aktywnego poszukiwania pracy pod nazwą „Patent na pracę”. W jej ramach pojawią się dedykowane wpisy na wybranych blogach i na portalach społecznościowych. Twórcy internetowi podzielą się swoimi patentami na pracę.

CV i list motywacyjny

Dokumenty aplikacyjne to przepustka do rozmowy kwalifikacyjnej i niejednokrotnie klucz do rozpoczęcia wymarzonej pracy. Jak je napisać, aby zachwycić pracodawcę? Na czym polega magia CV? Dlaczego list motywacyjny jest często autoreklamą, której nie doceniamy? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można znaleźć na stronie internetowej Zielonej Linii, gdzie regularnie będą publikowane artykuły podkreślające rolę dokumentów aplikacyjnych i ich znaczenie w procesie rekrutacji. Nie bez znaczenia jest fakt, że wiele osób ma problem z napisaniem CV czy listu motywacyjnego, a znając podstawowe zasady, bardzo łatwo można tych błędów uniknąć.

Networking

Poznając nowych ludzi, budujemy swoją markę na rynku pracy – jako pracownika. Mówimy innym o tym, czym się zajmujemy, jakie mamy plany lub spostrzeżenia w danej dziedzinie. Dzięki temu wiele osób wie, czym się zajmujemy, a jeśli nasze wypowiedzi brzmią profesjonalnie i wzbudzamy sympatię wśród innych, z pewnością prędzej czy później znajdzie się osoba, która zaproponuje nam pracę lub współpracę. Ponadto, posiadając rozbudowaną sieć kontaktów, łatwiej i szybciej dowiemy się o interesujących ofertach pracy, a  co więcej, te informacje zaczną „same” do nas docierać poprzez znajomych. Z tego względu warto być osobą aktywną, uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach, targach, szkoleniach i innych ciekawych wydarzeniach, gdzie mamy okazję poznać wartościowe osoby. Zielona Linia w wywiadzie z Alexem Barszczewskim podpowiada, jak takie relacje nawiązać i utrzymać.

Lifelong learning

Idea „uczenia się przez całe życie” oznacza, że prawdopodobnie jeszcze nie raz i nie dwa będziemy zobligowanie do zmiany pracy, pozyskania nowych kwalifikacji lub poszerzenia dotychczasowych. Odpowiedź na to, jak to robić skutecznie i dlaczego nie jest to tak bardzo uciążliwe, jakby się mogło wydawać znajdziemy w poradniku zamieszczonym na stronie internetowej Zielonej Linii.